KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti

3 posters
YazarMesaj
vildann
prenses
prenses
vildann

HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti  Empty
MesajKonu: HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti     	 HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti  EmptySalı Ekim 05 2010, 11:24

[b]
HZ.EBU BEKR Efendimiz'in (r.a.) yemeğini kölesi getirirdi.HZ.EBU BEKR Efendimiz gelen yemeğin nereden alındığını,nasıl hazırlandığını sorar,sonra yerdi.Bir akşam sual sormadan bir lokma yedi.Kölesi "Efendim,bu akşam adetiniz üzere yemek hakkındaki sorularınızı sormadınız." deyince.HZ.EBU BEKR Efendimiz,
"Öyleyse,şimdi söyle." buyurdu.Kölesi anlatmaya başladı.
"Efendim,cahiliye zamanında raks yapar,oyun oynardım.Bir gün bir grup kimselere oyun oynadım.Hoşlarına gitti.'Şimdi bir şeyimiz yok sonra veririz' demişlerdi.Bugün onların elini bol gördüm.Verdikleri sözü hatırlattım.Bu yemeği verdiler." dedi.
HZ.EBU BEKR (r.a.) çok üzüldü,ağladı ve parmağını boğazına sokarak istifra etti.Yediği o bir lokmayı çok zahmet çekerek çıkardı.Mübarek yüzünün rengi değiştiSıcak su içmesini tavsiye ettiler.Sıcak suyu içince bir daha istifra etti."Ya Sıddık!Bir lokma için mi bu kadar eziyet çekiyorsun?"dediler.
"Evet,Resul-i Ekrem'den (s.a.v.)işittim;

"ALLAHÜ TEALA YEDİĞİ HARAM OLAN KİMSELERE CENNETİ HARAM ETMİŞDİR"Buyurdu.
sonra;

"YA RABBİ,YEDİĞİM LOKMA İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM.O LOKMADAN VÜCUDUMDA BİR ŞEY KALDIYSA ONU AFVET,BU ZAİF KULUN,CEHENNEM AZABINA DAYANAMAZ."diye dua buyurdu....alıntıdır

[/b]
tebessüm
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
tebessüm

başarı
başarı:
 	 HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti  Imgleft2/2 	 HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti  Emptybarbleue  (2/2)

MesajKonu: Geri: HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti     	 HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti  EmptySalı Ekim 05 2010, 23:57

[b]keşke biz onların tırnakları kadar olsaydıkkk Sad(
Allah razı olsun canım çok güzeldi..[/b]
vildann
prenses
prenses
vildann

MesajKonu: Geri: HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti     	 HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti  EmptyÇarş. Ekim 06 2010, 00:01

rica: evet keşke bizde öyle olabilsek dost
AkideŞekeri
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
AkideŞekeri

MesajKonu: Geri: HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti     	 HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti  EmptyÇarş. Ekim 06 2010, 22:11

emeğine sağlık canım Allah (cc) razı olsun çok güzeldi

HZ Ebu Bekr'in (r.a) yemek hassasiyeti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hızlı yemek yemek...
» Yemek siparişi..
» az yemek de şişmanlatır
» Açıktan oruç yemek
» özel yemek peçetesi