KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Er-Ravzu'l Fâik kitabinda su kissa anlatilir:

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Er-Ravzu'l Fâik kitabinda su kissa anlatilir: Empty
MesajKonu: Er-Ravzu'l Fâik kitabinda su kissa anlatilir:   Er-Ravzu'l Fâik kitabinda su kissa anlatilir: EmptyÇarş. Ara. 02 2009, 20:35

[size=12][font:f3bc='Arial TUR'][color:f3bc=#3300FF][b]Bir vakit Basra'da servet sahibi bir adam vardi. Her senenin âsura gününde müslüman kardeslerini evine toplar, sabaha kadar Kur'an okuyarak, okutarak geceyi ihya ederler, nerde fakir ve kimsesiz varsa buldurur, tasaddukta bulunur, elinden gelen hayri fazlasiyla yapardi. Evinin bitisiginde bir komsusu bulunuyordu ve komsusunun hem anasi, hem de kizi senelerden beri yürüyemez vaziyette idiler. Kiz, babasina sordu:[/b][/color][/font][/size]

[size=16][font:f3bc='Arial TUR']-[color:f3bc=#3300FF][b] Babacigim bu gün nedir? Komsumuz herkesi evine toplayip bu geceyi Kur'an ve zikirle ihya ediyor?[/b][/color]
[color:f3bc=#3300FF][b]Babası :[/b][/color][/font][/size]

[size=16][font:f3bc='Arial TUR']"-Yavrucgum, bu gün âsûra günüdür, Allahkatinda bu günün hürmeti büyüktür", dedi.[/font][/size]

[size=16][font:f3bc='Arial TUR']Sonra uykuya vardilar. Fakat kiz çocugunun gözüne uyku girmiyordu. Sanki nefesi kesilmis bir halde husû ve hasyet ile Kur'an'i ve zikrullah'i dinliyordu. Kur'an'in hatim duâsini yaptiklari vakit, yüzünü semâya dogru çevirip Allah'a niyaz ederek:[/font][/size]

[size=16][font:f3bc='Arial TUR']"-Ey Mevlâm! Bu gecenin senin indindeki hürmeti hakki için, senin rizâni kazanmak için bu gece Kur'an'ini okumak için uyumamis kullarin hürmeti için beni su hâlimden kurtar, kalbimin kirikligini sar!" dedi. Daha sözünü bitirmemisti, o anda âfiyet bularak bütün agri ve sancilarindan kurtularak kalkip dogruldu. Sabahleyin bu hali görünce sasip kalan babasi:[/font][/size]

[size=16][font:f3bc='Arial TUR']-Kizim bu nasil oldu? diye sordu.O da:[/font][/size]

[font:f3bc='Arial TUR'][size=16][color:f3bc=#3300FF][b]- Babacigim , bu gün ile Allah'a tevekkül ettim. O da âninda bana sihhatimi ihsan etti, dedi.[/b][/color][/size][/font]

Er-Ravzu'l Fâik kitabinda su kissa anlatilir:
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Faik Sönmez 2010 Abiyeleri
» saygı kavramı bu kadar güzel anlatılır