KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

depresyon benim düşüncelerim

YazarMesaj
hicran-k
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
hicran-k

başarı
başarı:
depresyon   benim düşüncelerim Imgleft2/2depresyon   benim düşüncelerim Emptybarbleue  (2/2)

depresyon   benim düşüncelerim Empty
MesajKonu: depresyon benim düşüncelerim   depresyon   benim düşüncelerim EmptyÇarş. Ocak 06 2010, 09:27

Depresyon çağımızın hastalığı ,şimdi her canı sıkılan depresyondayım diyor öyle sanıldığı gibi şak diye depresyona girilmez girdikten sonrada grip olmuş gibi bir haftadada çıkılmaz.
depresyon genelde beynimizin ürettiği serotenin hormonununazalmasından kaynaklanır bu hormonun diyer adı mutluluk hormonudur. en çok güneş enerjisinde bulunur birde çikolatada. işte bu yüzden depresyon daha çok kış aylarında mevsim deyişim zamanlarında ortaya çıkar her acı çeken depresyona girmez o döneme hüzün dönemi denir.
depresyona genelde irsi denilsede irsilik olmadanda olur her dönemim depresyonu vardır vede farklıdır iki aylık bebek dahi depresyon geçirir lohusalık depresyonu vardır mesela doğumdan hemen sonra başlar bundaki neden bebeğine bakamama korkısu vardır bu nedenden dolayı bebeğini kucağına almak istemez emzirmez bundan dolayıdırki suçluluk duyarak intihar etme isteği vardır lohusalık depresyonu çok eskiye dayanır,eskilerdepresyon olayını bilmedikleri için al bastı derlerdi. yazarımız ELİF ŞAFAK SİYAH SÜT romanıyla çok güzel anlatmış her anne adayının bunu okuması gerekir. genelde evliliğinde çatışma yaşayanlar,kendine destek verecek yakınları olmayanlar,istemeden hamile kalanlar daha çok bu hastalığa yakalanır . duymuşsanız eyer futbolcu Oktay derelinin ilk eşi lohusalık döneminde intihar etmişti.
kadınlar karamsar düşünce tarzına dahaytkındır her kadında birazda olsa kendine güvenmeme hakimdir buda tabi küçükken yetiştirme tarzından kaynaklanmıştır sen kızsın düzgün otur kızlar kahve içmez
aman kendine dikkat et namusumuza leke getirme elaleme ne deriz lerle büyüdük .
tabiki kadınlar girecek depresyona erkeğin ne işi olur depresyonla.
Şu an en sık görülen ergen depresyonudur bunun nedeni ise ümitsizlik ve gelecek kaygısıdır. en belirgin özelliği mantık dışı düşüncelerdir vede devamlı uyku içindedirler.
coçuk depresyonunda ise durum farklıdır bedensel şikayetleri vardır sürekli karınlarının ağrıdığını söylerler mideleri bulanır hatta sebebsiz kusmalar vardır çeşitli doktorlara gidilir,neden bulunamaz depresyonda olduğu çok geç saptanı

Dikkatimi çeken bir şey var 4 veya 5 kardeş olanlar maddi geliri çok düşük olanlarda vede ilk okuldan sonra okumayan kişilerde depresyon denilen olay yok neden fikirlerimizi paylaşalım,tartışalım bu arada depresyonu daha iyi tanımış olur nedenlerini vede ne yapmamız gerekir öğrenmiş oluruz hemen başlıyalım.

depresyon benim düşüncelerim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çağın Hastalığı Depresyon..
» Tatil sonrası depresyon ...
» Ergenlerde Depresyon Belirtileri Ve Tedavisi...
» Doğum öncesi ve sonrası babalardaki depresyon...
» Depresyon Her Yaşta Ortaya Çıkabilir ...