KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

kendi tarifim :) ayva marmelatı

4 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

kendi tarifim :) ayva marmelatı Empty
MesajKonu: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptySalı Kas. 17 2009, 01:03

[b]kendi tarifim Smile ayva marmelatı[/b] [b][font:9ff3=Comic Sans MS]bu benim ananemden öğrendiğim ve 3 yıldır yaptığım bir marmelat..reçeline göre çok daha hoş bir görüntüye ve tada sahip..ayrıca sadece kahvaltılarda değil, bazı tatlıların ve kurabiyelerin üzerine çay kaşığıyla eklediğinizde süper bir görüntüde elde ediyorsunuz..şimdi gelelim tarife.

önce ayvaların kabuklarını soyup, çekirdeklerini çıkardıktan sonra robotta rendeliyorsunuz..çekirdeklerini sakın atmayın, çünkü sonra bize lazım olacak..
bir tencerenin içine rendelediğiniz ayvaları koyun..daha sonra üzerine ki benim ölçüm birebirdir; şeker ilave ediyorsunuz..( örneğin bir bardak rendelenmiş ayvanın üzerine yine bir bardak şeker koyuyorsunuz..) bir gün bu şekilde tencerenin kapağını kapatıp, bekliyorsunuz..

ertesi gün ayva sularını bırakmış, şeker de önemli ölçüde erimiş oluyor..ocağa koyuyorsunuz..kaynamaya başlarken daha henüz köpüğünü tam bırakmışken içine bir çay kaşığının yarısı kadar tuzsuz tereyağ koyuyorsunuz..bu köpüklenmesini ve şekerlenmesini önler..kaynadıktan hemen sonra içine o ayırdığımız ayva çekirdeklerini koyuyoruz..çekirdeklerle birlikte kaynadığında, çekirdek hem rengini etkiliyor, hem de değişik bir aroma veriyor..daha sonra içine 4_5 tane kadar limontuzu atıyorsunuz ve kaynamaya devam ediyor..yoğunlaşmaya başladığında ( bunun ölçüsünü ben şöyle ayarlıyorum.bir çorba kaşığı kadar bir kaseye alıyorum ve soğutuyorum.eğer yoğunlaşmışsa kapatıyorum altını.) altını kapatıp, sıcakken kavanozlara dolduruyorum..ağzını sıkıca kapatıp, kavanozu ters çeviriyorum..marmelatın tanelerinin eşit şekilde dağalmasını sağlar bu işlem..soğuduktan sonra kavanozdaki marmelatı ister buzdolabında, ister dışarda serin bir yrde saklayın hiçbirşey olmaz..kahvaltıya hazırdır..

ben dün akşam üzeri rendelemiştim bu sabah pişirdim...kahvaltıya yetiştiremedim ama yarın sabaha hazır..şiddetle tavsiye ediyorum çünkü tadı baldan farksız oluyor..

afiyet olsun [img]images/smilies/göz kırp.gif[/img][/font][/b]
Aynurr
MODERATOR
MODERATOR
Aynurr

başarı
başarı:
kendi tarifim :) ayva marmelatı Imgleft2/2kendi tarifim :) ayva marmelatı Emptybarbleue  (2/2)

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptyPtsi Ocak 04 2010, 22:53

evde ayva vardı bende bunu yapmaya karar verdim iyiki okumuşum,çok teşekkürler canım...
http://www.mutfaksenin.blogcu.com
tebessüm
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
tebessüm

başarı
başarı:
kendi tarifim :) ayva marmelatı Imgleft2/2kendi tarifim :) ayva marmelatı Emptybarbleue  (2/2)

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptyPtsi Ocak 04 2010, 23:08

resmi görsek iiyi olcakdı ama şansımıza küselim
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptySalı Ocak 05 2010, 03:45

sağolun arkadaşlar
nazlıcan
usta üye
usta üye
nazlıcan

başarı
başarı:

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptySalı Ocak 05 2010, 12:24

eline emeğine sağlık canım. [img]http://www.kadiningoznuru.com/users/3113/12/92/97/smiles/248853.jpg[/img]
tarifini hemen not aldım yarın yapacağım.
kahvaltıda kaymakla beraber çok leziz olacağına eminim.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptySalı Ocak 05 2010, 12:26

sağol canım beğenin için sana kolay gelsin yapınca yorumunu bekliyorum nasıl olmuş diye
sirinadmin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
sirinadmin

başarı
başarı:

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptySalı Ocak 05 2010, 19:57

[b]ellerıne saglık ABLA KESIN GUZEL OLMUŞTUR[/b]
https://minikkelebekler.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptySalı Ocak 05 2010, 19:58

nazlıcan
usta üye
usta üye
nazlıcan

başarı
başarı:

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptyPerş. Ocak 07 2010, 03:44

nurcum..... ayva marmelatı tarifini almıştımya. bugun yaptım.
gerçekten çok güzel oldu. yapımıda çok kolaymış
teşekkürler canım

bakalım eşim kaç puan verecek [img]https://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_lol.gif[/img]
her yaptığıma puan vermesine gıcık oluyorum
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: kendi tarifim :) ayva marmelatı   kendi tarifim :) ayva marmelatı EmptyPerş. Ocak 07 2010, 09:06

sağol canım beğendiğin için afiyet şeker olsun

kendi tarifim :) ayva marmelatı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ayva mermalatı
» Portakal Marmelatı
» Çilek marmelatı
» Vişne marmelatı
» İncir marmelatı