KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Bilinç kaybında (Bayılmada) ilkyardım

YazarMesaj
sirinadmin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
sirinadmin

başarı
başarı:
Bilinç kaybında (Bayılmada) ilkyardım Imgleft2/2Bilinç kaybında (Bayılmada) ilkyardım Emptybarbleue  (2/2)

Bilinç kaybında (Bayılmada) ilkyardım Empty
MesajKonu: Bilinç kaybında (Bayılmada) ilkyardım   Bilinç kaybında (Bayılmada) ilkyardım EmptyC.tesi Ekim 17 2009, 03:05

Beyine giden kan miktarının azalması sonucu, beş duyu organından gelen uyarılara geçici olarak cevap verememe haline bilinç kaybı, ya da bayılma denir. Bu durumdaki bir kişi, sözle ya da dokunarak kendisine ulaşmaya çalışan ilkyardımcıya cevap veremez, ancak, ağrı yaratan bir uyarana refleks karşılık verir.
Basit bayılmalar genellikle uzun süren açlıklar, ağır yorgunluk, uykusuzluk, ani korku ya da acılar sonucu olarak ortaya çıkar.
Bu durumdaki bir kazazedeye ağızdan yiyecek, içecek verilmez, giysileri rahatlatılır, ayakları yukarıya kaldırılır, kusma olabileceği için yan güvenli pozisyonda tutulur. Kendine gelmeye başlayan kazazede hemen ayağa kaldırılıp, yürümeye zorlanmamalıdır.

Ankara Tabip Odası İlkyardım Eğitimi Komisyonu İlkyardım Eğitimi Kursu Ders Notlarından Alınmışır.
https://minikkelebekler.yetkin-forum.com

Bilinç kaybında (Bayılmada) ilkyardım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bilinç kaybında ilk yardım ....
» İlkyardım - Hasta Taşıma Yöntemleri...
»  Solunum Sistemiyle İlgili İlkyardım ...
» Böcek ve Sürüngen Sokmaları halinde İlkyardım ...