KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

uyuyamıyorum diyorsanız deneyin

3 posters
YazarMesaj
hicran-k
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
hicran-k

başarı
başarı:
uyuyamıyorum diyorsanız deneyin Imgleft2/2uyuyamıyorum diyorsanız deneyin Emptybarbleue  (2/2)

uyuyamıyorum diyorsanız deneyin Empty
MesajKonu: uyuyamıyorum diyorsanız deneyin   uyuyamıyorum diyorsanız deneyin EmptyÇarş. Şub. 24 2010, 08:36

Uyku insanın en önemli ihtiyaçlarından birisi ancak uyku sorunları yaşamınızı kabusa çevirebilir.

[img(200,200)]http://estb.msn.com/i/D6/7B1738993FCC38E7CD7168CDB3881.jpg[/img]

Uyuyamıyorum!

Sadece sağlıklı olmak, kaliteli bir uyku için yeterli değil. Yediğiniz yemekten, işteki temponuz, uyanma saatinizden tutun da içtiğiniz kahveye kadar her şeyin bir dengesi var.
Her sabah aynı saatte, hatta mümkünse sabah 8’den önce kalkın.
Kahvaltı öncesinde mutlaka 15 dakika egzersiz yapın.
İyi bir kahvaltı, gününüzü enerji dolu geçirmek için şarttır.
Kıyafetleriniz hem dışarıda, hem evde son derece önemlidir. Sizi sıkmayan, rahatsız etmeyen giysileri tercih edin.
Günde en fazla 2 fincan kahve için. Siyah çayın da çoğu zararlıdır. Bitki çaylarına yönelin.
Gündelik hayatın stresi içinde kavrulanlardansanız, eve gitmeden bol oksijenli bir ortamda 15 dakika dinlenin. Derin nefes alarak sakinleşin.
Eşiniz, çocuğunuz veya aynı evi paylaştığınız kişilerle sohbet etmeyi ihmal etmeyin. Çocuğunuzun ödevlerine yardımcı olun, aile fertleriyle muhabbet edin.
Yatmadan önce ağır egzersizler yapmayın.
Uykudan önce gerilim filmi seyretmeyin.
Kış aylarında olsanız bile, yaşadığınız alanı sık sık havalandırın.
Akşam yemeğinde hafif yiyin ve en az 3 saat önce yemiş olun.
Özellikle yatmanıza yakın kahve, çay ya da gazlı içecek gibi içinde kafein olan içecekleri tüketmeyin.
Bir bardak süt veya ıhlamur, uyku öncesi içilecek en sağlıklı içeceklerdir.
Yatak odanızın sıcaklığının 20 dereceyi geçmemesine dikkat edin.
Yatmadan önce ılık bir duş alıp, diş ve ağız temizliğinizi yapmayı ihmal etmeyin.
Yatak odanızın sessiz, temiz ve havalandırılmış olmasına özen gösterin.
Uyurken kan dolaşımınızın düzenli olması ve toksinlerden arınmanız için, yatağınızın kalitesi önemlidir. Omurganızı destekleyen, sert olmayan ve anti alerjik maddelerden yapılmış bir yatakta uyuyun.
Eğer reflü gibi bir rahatsızlığınız yoksa, yastığınızın 11 santimetre yüksekliğinde olmasına dikkat edin.
Üstünüze örttüğünüz yorganlar, sentetik malzemeden olmamalıdır. Bu durumda vücudunuz nefes almayacaktır. alıntı
tebessüm
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
tebessüm

başarı
başarı:
uyuyamıyorum diyorsanız deneyin Imgleft2/2uyuyamıyorum diyorsanız deneyin Emptybarbleue  (2/2)

MesajKonu: Geri: uyuyamıyorum diyorsanız deneyin   uyuyamıyorum diyorsanız deneyin EmptyÇarş. Şub. 24 2010, 19:29

ayh ablacım ne uyumaması uyumak istemiyorum artıkk çok uyuyorum yaa bana bi formül derslerim kaldı öylece...
sr_sgr
yeni üye
yeni üye
sr_sgr

MesajKonu: Geri: uyuyamıyorum diyorsanız deneyin   uyuyamıyorum diyorsanız deneyin EmptySalı Mart 09 2010, 21:04

ne yapsam bunların bana faydası olmuyor genede

uyuyamıyorum diyorsanız deneyin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» uyuyamıyorum
» yılbaşı gecesi ne giysem diyorsanız
» acil kilo vermem gerek diyorsanız
» Cok Kolay Un Kurabiyesi Deneyin
» Alyans...mutlaka deneyin ...