KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Bir Burun Estetiği Hikayesi

YazarMesaj
hypnose87
CO ADMIN
CO ADMIN
hypnose87

Bir Burun Estetiği Hikayesi Empty
MesajKonu: Bir Burun Estetiği Hikayesi   Bir Burun Estetiği Hikayesi EmptyC.tesi Mart 27 2010, 11:49

[font:eba2=Trebuchet MS][size=18]Her çocuk gibi ben de biraz haylazdım. Hatta öyle haylazdım ki 5 yaşındayken bir [b][color:eba2=#cc0000]gün[/color][/b] evimizin önünde arkadaşlarımla ip atlarken düştüğümü bile annemden sakladım. Ve bu benim için tam 24 yıl sürecek bir eziyetin başlangıcıydı aslında. Burnum kırılmıştı ve annem bunu ertesi [b][color:eba2=#cc0000]gün[/color][/b] moraran göz altlarımdan farkedip beni doktora götürdüğünde herşey için çok geçti. Tıp dilinde deviasyon denilen durumla karşı karşıya idik. Kemik gelişimimin tamamlanmasını beklemek zorundaydım, sonrasında ise 17-18 yaşına geldiğimde ameliyat olacaktım. Eğri bir burunla geçirilen ergenlik döneminin [b][color:eba2=#cc0000]sancılı[/color][/b] günleri bir yana, nefes alma sorunu, sürekli hastalanmak ve hatta geceleri horlamak gibi sorunlarla da baş etmek zorundaydım.[/font]
[font:eba2=trebuchet ms][font:eba2=trebuchet ms]Sonra yıllar geçti ve beklediğim o [b][color:eba2=#cc0000]gün[/color][/b] geldi çattı, tanıdığım başka bir doktorun da tavsiyesi ile halk dilinde “sosyete doktoru” diye tabir edeceğimiz ve ismini vermek istemediğim oldukça ünlü bir plastik cerrahın kliniğinde aldım soluğu. Ameliyat öncesi beni öyle umutlandırmıştı ki sonrasında yaşayacağım sorunlardan bi haber hemen yatmıştım hastaneye. Ama [b][color:eba2=#cc0000]sonuç[/color][/b] hiçte beklediğim gibi olmamıştı. Burun deliklerimin fındık kadar büyük olması bir yana, burun ucum düşmüş ve şekli eskisinden bile sivri bir şekle bürünmüştü. Estetik operasyonlarla ilgili bütün olumsuz ve katı fikirlerim de o zaman oluştu diyebilirim aslında. Sağlık problemi için olduğum bu ameliyatı insanların keyfi nedenlerle yaptırması iyice mantıksız gelmişti bana. Yaklaşık bir yıl sonra ise [/font][font:eba2=trebuchet ms]doktorum belki de kendisine dava falan açacağımdan korkmuş olacakki bana revizyon operasyonu yapmayı önerdi. Klinik ortamında ve lokal anestezi eşliğinde yaklaşık bir saat süren bu operasyon, hayatımın her anında kabus gibi hatırlayacağım bir anı olarak yer etti beynimde. Sonuç mu ne oldu? Kocaman bir hiç..[/font][/font]
[font:eba2=trebuchet ms]10 yıl boyunca, ne yazık ki Tanrının değil işini düzgün yapamayan bir cerrahın yarattığı burunla yaşamaya devam ettim. Dalga geçen insanlara kızmadım, hatta onların alaycı sözlerine ben de katılarak destekledim ve bu durumla barışık yaşamaya çalıştım. Kararlıydım, bir daha asla ve asla hiç bir doktora güvenmeyecektim. Bir [b][color:eba2=#cc0000]gün[/color][/b], yaklaşık 2 ay önceydi, aynada yüzümü temizlerken burun ucumdan bir kemik fırladığını ve burun şeklimin artık günden güne kötüleştiğini farkedince kararımı verdim. Son bir kez şansımı deneyecektim.[/font]
[font:eba2=trebuchet ms]Önce yengemin, sonra da onun önerisiyle bir kaç aile dostumuzun ameliyatını gerçekleştiren ve hepsine de mutlu sonlar yaşatan doktorum Sadullah Karun’un muaynanesinde aldım soluğu. Ve şaşaalı sözlerden ve lüks kliniklerden etkilenmemeyi öğrenen biri olarak doktorumun mütevazi tavrı ve sakin duruşu beni çok etkilemişti açıkçası..O etkiyle 3 [b][color:eba2=#cc0000]gün[/color][/b] sonra operasyonumu gerçekleştirmeye karar verdim. Doktorum beni, ikinci ameliyatların her zaman birincisinden daha zor olduğu ( buna tıp dilinde sekonder burun ameliyatları deniyor) konusunda bilinçlendirdi, hatta zaman zaman burun içinde çalışacak malzeme bulamadıklarında kulak ya da kalçadan kıkırdak bile almak zorunda kaldıklarını söyledi. Bu beni korkutmamıştı.. Ameliyat öncesi görüşmedeki en önemli nokta ise doktorum bana hiç bir zaman büyük vaadlerde bulunmamasıydı, tek söylediği ne olursa olsun görüntümün eskisinden daha iyi olacağı idi, ki bu bile karar vermek için yeterli bir nedendi. [/font]
[font:eba2=trebuchet ms][img(250px,374px)]http://www.pudram.com/wp-content/uploads/2010/03/burun-estetigi.jpg[/img]Ameliyattan çıktığımda, burun kemiğimle oynanmadığı için oldukça rahattım, hatta yaklaşık 3,4 saat konuştum, tv izledim, kendi fotoğraflarımı çekip erkek arkadaşıma bile gönderdim. Sonradan yüzüm şişmeye başladı, konuşmam zorlaştı. Ama yine de ağrı ya da acım yoktu. Akşam da doktorum odama gelip istersem eve gidebileceğimi söyledi. Yaklaşık 3 [b][color:eba2=#cc0000]gün[/color][/b], yani tamponlarım çıkana kadar nefes almakta oldukça zorlandığımı söyleyebilirim. Daha öncede belirttiğim gibi kemiğime müdahele edilmediği için yüzümde morluk olmadı ama şişlikler vardı. Ne zamanki tamponlarım [b][color:eba2=#cc0000]alındı[/color][/b], dünyaya döndüğümü hissettim. Artık daha rahat yemek yiyor, konuşuyor ve en önemlisi nefes alabiliyordum. Yavaş yavaş sokağa da çıkmaya başlamıştım.. İki hafta sonra bantlarım da [b][color:eba2=#cc0000]alındı[/color][/b]. Ve o andan itibaren de normal hayatıma tam anlamıyla döndüm diyebilirim. En önemlisi makyaj ya da banyo yapmak gibi günlük alışkanlıklarımın hepsine izin geldi. [/font]

[font:eba2=trebuchet ms]Şimdi ise üçüncü haftama giriyorum ve normal insanların yaptığı herşeyi yapabiliyorum. Tek sorunum anestezinin etkisi olan uykusuzluk. Onu da yavaş yavaş yenmeye başladım. Bir de bantlar hassas olan cildime biraz alerji yaptı, sivilceler ve pul pul dökülmeler gibi sorunlar yaşıyorum. Bu yüzden cilt bakımına eskisinden de fazla önem vermeye başladım . Bütün bunlar bir yana önemlisi kendime güvenim geldi, zaten var zannettiğim özgüvenimde eksik bir yan varmış, bunu geçirdiğim operasyondan sonra daha da iyi anladım . Şimdi sadece beni tanıyanların fark edebildiği yüz ve burun bölgemdeki ufak şişlikler dışında bir problemim yok. Zaten onlar da bir kaç hafta için tamamen inecek ve 6 ay sonra da burnum gerçek şeklini alacak.[/font]
[b]Son söz olarak bu operasyonu geçirmek isteyenlere bir kaç tavsiye:[/b]
[font:eba2=trebuchet ms]Bir kere çok iyi düşünmeniz lazım. Bu değişimin hayatınızda gerçekten gerekli bir şey mi sorusunun cevabını vermeli ve bu durumun iş ya da özel yaşamınızı etkilyecek kadar büyük bir sorun olup olmadığına karar vermelisiniz.[/font]
[font:eba2=trebuchet ms]Doktor seçimi çok önemli ve açıkçası biraz da şans işi.. Ama bir şey pahalı diye iyidir mantığından özellikle bu konuda vazgeçin. Evet konu sağlık olduğunda paradan hiç bir zaman kısmama taraftarıyım ama inanın hangi doktorun nasıl bir sonuç çıkaracağı hiç belli olmuyor, tecrübeyle sabittir.[/font]
[font:eba2=trebuchet ms]Elinize bir dergi alıp doktorunuzdan size beğendiğiniz ünlünün burnunu yapmasını istemeyin. Şunu unutmayın ki her yüzün anatomisine uygun bir burun şekli vardır. Ki artık plastik cerrahideki trend estetik olduğu anlaşılmayan burunlar yapmak, düğme kadar değil.. Küçük müdahalelerle halledilebilecek bir sorununuz varsa bile yok ben illa da hokka burun isterim diye ısrarcı olmayın.[/font]
[font:eba2=trebuchet ms]Ameliyat öncesi ve sonrası bakımınıza ve yaşam alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bir kere eğer sigara kullanıyorsanız özellikle ameliyat sonrası asla içmeyin, en azından 1 ay kadar. Temizliğinize önem gösterin ve bir süre çok kalabalık yerlere gitmemeye çalışın. Zaten bu ve bu gibi konularda doktorunuz sizi yönlendirecektir.[/font]
[font:eba2=trebuchet ms]En önemlisi de kendinizi sevin. İnanın burnunuzu küçültmek ya da dudaklarınızı şişrmek insanların sizi daha fazla sevmesini sağlamayacaktır. Eğer amacınız buysa bu işten hemen vazgeçin. Ama eğer bu opreasyonu gecirmek iç huzurunuzu yerine getirecekse de düşünmeden yaptırın derim.[/size][/font]

Bir Burun Estetiği Hikayesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» burun estetiği
» burun estetiği hakkında
» dolgun dudaklar estetiği
» genital bölge estetiği
» Kepçe Kulak Estetiği ...