KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

gönlüm çok yorgun

YazarMesaj
hicran-k
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
hicran-k

başarı
başarı:
gönlüm çok yorgun Imgleft2/2gönlüm çok yorgun Emptybarbleue  (2/2)

gönlüm çok yorgun Empty
MesajKonu: gönlüm çok yorgun   gönlüm çok yorgun EmptySalı Mart 30 2010, 05:41

[img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Küçükken bir gün annem “gönlüm çok yorgun benim” demişti. o zamanlar annemin ne demek istediğini anlayamıştım. ama çok merak etmiştim annemin gönlünün neden hergün yorulduğunu bilmek istedim...bıraz yürüyünce ayaklarımız yorulabılırdı, ya da çok okuyunca kafamız yorulabılırdı ama insanın hergün gönlü nasıl yorulabilirdi? [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]annem bu lafı dedikçe bir köşeye çekilir annemin acısı ağrısı var sanıp ağlardım. birşey yapadığım için de üzülürdüm. gönül neydi annemin neresındeydı neden acıyordu ve yorgundu? [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Okulda birgün yine derse dalmıs, ögretmeninin anlattıklarını dinlerken, sanki koluma igne batırılmıs gibi, birden sıçradım, yerimde dogruldum ve gözlerimi de, kulaklarımı da dört açarak, ögretmenimin anlattıklarını gözlerimi kırpmadan dinlemeye basladım. Kaynakwh: [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue][img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Ögretmen dolaptan, boynundan beline degin ön bölümü açık bir insan maketi çıkarmıs, masasının üstüne koymustu. Makete bakıldıgında, bir insanın boyun bölgesiyle bel bölgesi arasındaki tüm iç organları açık bir biçimde görülüyordu. Ögretmen, tüm organları tek tek tanıtıyor ve tanıttıgı organın insan bedenindeki islevini anlatıyordu. [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Önce yemek ve soluk borusundan basladı, sonra akcigerlere, kalbe geçti. Onu anlattıktan sonra mideyi, bagırsakları, karacigeri, dalagı, en sonra da kaburgaları tanıttı ve anlattı.[/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]merakla ve heyecanla, sıranın “gönül”e ne zaman gelecegini bekliyordum. Ögretmen “gönül”ün hangi organımız oldugunu da anlattıktan sonra o da annemi sürekli üzen bu organı hem görecek, hem de onun insan bedeninin neresinde oldugunu ögrenecektim. [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Ögretmen tüm organları anlattı ama bıtürlü gönülden bahsetmiyordu merak ve heyecanımı daha fazla önleyemedim, parmagını kaldırıp ögretmenine sordu: [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]“Ögretmenim, gönül hangi organımızdır ve bedenimizin neresindedir?” dedim. [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Tüm arkadaslarım bu soru karsısında sasırdılar ve kimileri “Gerçekten, gönlümüz nerededir?” diye, kimileri “Gönlümüz nasıl bir organdır?” diye birbirlerine sormaya basladılar. [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Ögretmenimz, hem sınıftaki ögrencilerin hem de benim bu sorum karsısında dayanamadı, gülmeye basladı. Sonra bana döndü ve sorumu yanıtladı: [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]“Gönül diye bir organımız yoktur, evladım” dedi. [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]o gün derste, üç seyi anlayamamıstım. Önce, “Gönül organımız neremizdedir?” sorusuna ögretmeninin neden güldügünü anlayamamıstım. Sonra onun, “Gönül diye bir organımız yoktur” yanıtını anlayamamıstım. Son olarak da, “olmayan bir organının yoruldugunu” hemen her gün söyleyen annemin, bunu neden söyledigini anlayamamıstım. [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]O gün eve gelince, okulda ögretmenime sordugum soruyu ve ögretmenimin bana verdigi yanıtı anlattıgımda annemin neden güldügünü de anlayamamıstım, [/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]“gönül”ün ne oldugunu ve nerede oldugunu galiba ancak, büyüdüğüm de anlayabilecektim...[/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]ve işte büyüdüm ve ne yazık ki "gönlüm çok yorgun benim".......[/color][/font][/size]

[size=16][font:237d=Comic Sans MS][color:237d=royalblue]Alıntı[/color][/font][/size]

gönlüm çok yorgun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» <<<<YORGUN>>>>
» İftar sonrası yorgun düşenlere...
» DAYAN GÖNLÜM
» Toygar Işıklı- Gönlüm Göçebe
» Volkan Konak- Deli Gönlüm