KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Patatesli pamuk pide

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Patatesli pamuk pide Empty
MesajKonu: Patatesli pamuk pide   Patatesli pamuk pide EmptySalı Mayıs 25 2010, 22:58

[url=http://2.bp.blogspot.com/_snMYGRzOmtw/S-r00syHftI/AAAAAAAAEMc/DXgGDY-iYGY/s1600/021+%5B640x480%5D.JPG][img(450px,599px)]http://2.bp.blogspot.com/_snMYGRzOmtw/S-r00syHftI/AAAAAAAAEMc/DXgGDY-iYGY/s1600/021+%5B640x480%5D.JPG[/img][/url]

Bende bu hamur malzemelerinden 11 adet pide çikti[b].

Malzemeler[/b]

4 su bardagi un
1 paket kurumaya
1 tatli kasigi tuz
1 haslanmis patates
1 çay bardagi süt
yarim çay bardagi siviyag
aldigi kadar ilik su

[b]Iç harci için[/b]

2 sogan (ben 1 tane kullandim)
150 gr kavurma (100 gr kullandim)
6 tane haslanmis patates (3 büyük patates kullandim)
siviyag
tuz,karabiber
kasar peyniri
yumurta sarisi

[b]Yapilisi[/b]

Pidenin hamuru için karistirma kabina 4 su bardagi unu alin. Unun üzerine 1 paket kuru maya ilave edin. Üzerine 1 tatli kasigi tuz ilave edin karistirin. Unun ortasina havuz açin havuzun içine 1 adet haslanmis patatesi rendeleyin. Üzerine 1 çay bardagi süt,yarim çay bardagi siviyag ilave edin. Üzerine ilik su ilave edin ve ilk önce sivilari karistirin. Daha sonra unu da karistirarak pamuk pidenin hamurunu özlesene kadar yogurun.

Iç harci için 2 adet sogani yemeklik kesin. 150 gr kavurmayi ince olarak kesin. Biraz kavrulunca en son haslanmis patatesleri de küp dograyarak içine ilave edin. Hamuru 8 bezeye ayirarak elinizle küçük çanaklar yapin. Yaglanmis firin tepsisine alarak üzerine yumurta sarisi sürün. Iç harci içine doldurarak kasar peyniri rendesini de üstüne koyup 180 derece firinda pisirin.

[b]Not:[/b] Tarifte iç harç çok fazla kaliyor,bu yüzden ben kullandigimi parantez içine koydum siz nasil isterseniz o sekil yapin...yine bildirmek istedim. alıntı

Patatesli pamuk pide
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pamuk gibi eller için...
» Peynirli Kapalı Pide ...
» mini peynirli pide netten...
» SUCUKLU SALAMLI KAPALI PİDE:
» Patatesli Toplar