KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta Empty
MesajKonu: Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta   Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta EmptySalı Haz. 01 2010, 05:47

[url=http://static.flickr.com/53/156625285_3a92c50694_o.jpg][img]http://static.flickr.com/53/156625285_3a92c50694_o.jpg[/img][/url][url=http://static.flickr.com/78/156625607_e21f04974e_o.jpg][img]http://static.flickr.com/78/156625607_e21f04974e_o.jpg[/img][/url][i][color:8a9d=#003300]Kakaolu kek;

[/color][/i]
  • 2 yumurta
  • ½ su bardağı süt
  • ½ su bardağı sıvı yağ
  • ½ su bardağı toz şeker
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket kabartma tozu[i]Fıstıklı kek;

[/i]
  • 2 yumurta
  • ½ su bardağı süt
  • ½ su bardağı sıvı yağ
  • ½ su bardağı toz şeker
  • 4 tatlı kaşığı çekilmiş fıstık
  • 1 paket kabartma tozu
    Yaklaşık 2 su bardağı un (malzemeden kakaoyu çıkardığım için olsa gerek, 1 bardak unla hamur cıvık bir hamur oldu, ben de hamuru kakaolu olanla aynı kıvama gelene kadar azar azar un ekledim, yaklaşık 2 bardak diyorum çünkü tam emin değilim, kıvamları aynı olana kadar eklemenizi tavsiye ediyorum)

• [i]Kreması için;

[/i]
  • ½ lt. süt
  • 1 paket krem şanti
  • 3 kahve fincanı un
  • 3 kahve fincanı pirinç unu
  • 2 kahve fincanı şeker

Süslemek için isterseniz badem, aslında kenarlarına çikolata eritip plaka haline getirip yapmak istemiştim ama böyle oldu bir dahaki sefere öyle yapmayı düşünüyorum.

[i]Hazırlanışı;[/i]
    [list=1]Her iki kek için de;
    [*]Şeker ve yumurtayı iyice köpürene kadar çırpın.
    [*]Bir kaba un, kabartma tozu, kakaoyu bir kaç kere eleyerek iyice harmanlaşmasını sağlayın. Fıstıklı olan da kakao yerine çekilmiş fıstığı iyice ezerek unla beraber eleyin ve un kabartma tozu ve fıstığın iyice harmanlaşmasını sağlayın.
    [*]Şeker ve yumurtaya süt ve yağı ekleyin karıştırın. Ardından elediğiniz kakaolu veya fıstıklı unu ekleyin. Hızlı bir şekilde karıştın ve ayrı ayrı iki kalıba dökün.

(Ben kakaolu olanı 24cm'lik yuvarlak kelepçeli kalıba, fıstıklıya da onun bir boy küçüğüne döktüm sanırım 20cmdir. Piştikten sonra kakaolu keki fıstıklıyla eşit boyutta olması için etrafından keserek küçülttüm.)
    [*]Kalıpları fırın teline yanyana koyarak aynı anda pişirdim.
    [*]Kekler piştikten sonra her ikisini de kalıplarından çıkarın. (Fıstıklı kelepçeli kalıbın boş tepsisini kakaolu kekin üzerine koyarak eşit boyutta kestim.) Fıstıklı kekin kalıbına alta kakaolu keki yerleştirdim. Üzerine 1/2 su bardağı süt + 1 tatlı kaşığı nescafe + 1 tatlı kaşığı şeker karışımını serptim (eğer tiramisu gibi tam olarak ıslak olmasını isterseniz 1 su bardağı süt kullanabilirsiniz). 15 dakika sonra fıstıklı keki yerleştirdim (biraz eğik kabardığı için üstünden keserek düzeltmem gerekti ve bir dahaki sefere kakaolu kek ile fıstıklı arasına vişne marmeladı sürmeyi veya vişne yerleştirmeyi düşünüyorum.

Kreması;
    [*]Krem şanti dışındaki bütün malzemeyi muhallebi gibi pişirdikten sonra, mikserle veya robotla krem şantiyi toz olarak içine ekleyip iyice çırpın. Eğer isterseniz sıcakken bir kaşık tereyağı da ekleyip çırpabilirsiniz.

Kremayı kelepçeli kalıptaki iki kat kekin üzerine döktükten sonra bir gece buzdolabında beklettim. Gündüz üzerine kakao eledim. Etrafına kabukları soyulmuş bademleri dizdim.
    [/list]

• [list=1]
    [/list]

• [list=1]
    [/list]

• [list=1]alıtı
    [/list]
    1 su bardağı un
    hypnose87
    CO ADMIN
    CO ADMIN
    hypnose87

Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta Empty
    MesajKonu: Geri: Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta   Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta EmptyCuma Tem. 02 2010, 04:38

Kakaolu ve Fıstıklı iki Katlı Pasta
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Dikey Katlı Pasta
    » Fıstıklı Köstebek Pasta
    » Kakaolu irmik tatlısı
    » Yaban Mersinli Kakaolu Kek
    »  Kakaolu Alman Kurabiyesi netten