KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Koca kazan geç kaynar

YazarMesaj
AkideŞekeri
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
AkideŞekeri

Koca kazan geç kaynar Empty
MesajKonu: Koca kazan geç kaynar    Koca kazan geç kaynar EmptyC.tesi Ağus. 21 2010, 01:50

[color:89a1=black][size=18][font:89a1=Times New Roman] Vaktiyle, bir şeyhin sadık bir talebesi, yıllarca dergahın içinde mürşidine hizmet ediyor, manen mertebeler elde etmek için uğraşıyordu Birgün dergaha genç bir mürid geldi Kısa zamanda hali değişmiş, gözyaşları sel oluyor, ağlamaktan konuşamaz hale geliyordu Dergahtakiler bu hale şaşırmışlar ne kadar ihlaslı, takva ehli diye gıbta ile bakıyorlardı Bu hal, senelerce hizmette bulunan müridin de dikkatini çektiDemek ki bende bir hata var ki, bunca zaman içersinde adam olamadım diye hayıflanarak mürşidinin huzuruna çıktı ve:

“Efendi hazretleri, bunca zamandır buradayım, hizmetinizde kusur etmemeye gayret gösteriyorum Ancak yeni gelen arkadaşın halini görünce, bende bir istidadın olmadığını anladım Müsaade ederseniz ben köyüme döneyim” dedi

Şeyh efendi dedi ki:

“Evladım, sen şu karşıda, ateşin üstündeki koca kazan gibisin Kaynaması için saatlerce odun yakmak gerekir Fakat kaynayınca da, soğuması geç olur, akşama kadar soğumaz O gencin maneviyatı ise cezvedeki su gibidir, ateşimiz karşısında hemen kaynayıverdi, ancak soğuması da çabuk olur Sen çalışmana gayretle devam et, kaynaman için daha çok ateş lazım, fakat kaynayınca bir daha soğumazsın” dedi

Mürşidinin anlatmak istediğini kavrayan mürid, neşe içersinde hizmetlerine d[/color]evam etti[/size]
alıntı[/font]

Koca kazan geç kaynar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Urfa Usulü Kazan Kebabı
» Koca bir ömür...
» Karı-Koca...
» koca kumandası
» Koca bir ömür