KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Hayatın Sonbaharı

3 posters
YazarMesaj
AkideŞekeri
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
AkideŞekeri

Hayatın Sonbaharı Empty
MesajKonu: Hayatın Sonbaharı   Hayatın Sonbaharı EmptyC.tesi Eyl. 25 2010, 00:06

Hayatın Sonbaharı

Cenâb-ı Hak buyuruyor:

“Sizi güçsüz yaratan, sonra güçsüzlüğün ardından kuvvet veren ve sonra kuvvetin ardından güçsüzlük ve ihtiyarlık veren, Allah'tır. O, dilediğini yaratır. O, hakkıyla bilendir, üstün kudret sahibidir.” (Rûm, 54)

Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Allah Teâlâ, yaşından ötürü bir ihtiyara saygı gösteren gence, yaşlılığında hizmet edecek kimseler lutfeder.” (Tirmizî, Birr 75)

Hz. Ömer der ki:

“–Hz. Ebû Bekir’in hilâfeti zamanında Medîne’nin kenar mahallesinde âmâ ve ihtiyar bir kadın vardı. Her gün ona uğrayarak ihtiyacını görmek isterdim. Fakat her gittiğimde benden önce birinin gelerek lüzumlu işleri yaptığını, bu düşkün insanın ihtiyaçlarını karşıladığını görürdüm.

Bir gün merak ettim. «Acaba her gün bu sevabı işleyen zât kimdir?» diye düşündüm ve erkenden giderek bir yere saklandım. Bir de ne göreyim hergün gelip kadının işlerini gören o sâlih zât Halîfe Ebû Bekir imiş. Karşımda onu görüverince büyük bir şaşkınlık içinde:

“–Hayatıma yemin olsun ki o sensin?” dedim.” (Suyûtî, Tarîhu’l-hulefâ, s. 80; Ramazanoğlu Mahmûd Sâmî, Hz. Ebû Bekir Sıddîk, s. 120)
Netten alıntıdır
vildann
prenses
prenses
vildann

Hayatın Sonbaharı Empty
MesajKonu: Geri: Hayatın Sonbaharı   Hayatın Sonbaharı EmptyC.tesi Eyl. 25 2010, 08:39

çok güzel bi paylaşım ablam teşekkürler
AkideŞekeri
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
AkideŞekeri

Hayatın Sonbaharı Empty
MesajKonu: Geri: Hayatın Sonbaharı   Hayatın Sonbaharı EmptyÇarş. Eyl. 29 2010, 01:28

rica ederim vildancığım allah (cc) razı olsun yorumlarına sağlık dost
tebessüm
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
tebessüm

başarı
başarı:
Hayatın Sonbaharı Imgleft2/2Hayatın Sonbaharı Emptybarbleue  (2/2)

Hayatın Sonbaharı Empty
MesajKonu: Geri: Hayatın Sonbaharı   Hayatın Sonbaharı EmptyÇarş. Eyl. 29 2010, 03:06

Rabbim gönlündekilerin hayırlısını versin ablacım okumuştum daha önce çok güzel bi paylaşım tşkler..
AkideŞekeri
SUPER MODERATOR
SUPER MODERATOR
AkideŞekeri

Hayatın Sonbaharı Empty
MesajKonu: Geri: Hayatın Sonbaharı   Hayatın Sonbaharı EmptyÇarş. Eyl. 29 2010, 03:14

Rica ederim canım kalp

Hayatın Sonbaharı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» hayatın küçük zevkleri
» Bu Selavatı Şerifeyi Hayatın Boyunca Bir Defa Oku !
» yanlış hayatın peşinden koşmayın
» Toygar Işıklı- Ben Hayatın Mağlubuyum
» Yavaşlayın ve hayatın tadını çıkarın!