KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Kalbim İslâm’a Meyletti‏

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Kalbim İslâm’a Meyletti‏ Empty
MesajKonu: Kalbim İslâm’a Meyletti‏   Kalbim İslâm’a Meyletti‏ EmptySalı Kas. 03 2009, 22:44

[table:53fe cellSpacing=0 cellPadding=0][tr][td:53fe height=87 width=360][color:53fe=#800000][color:53fe=#009fe1][font:53fe=Arial][i]İki günü denk olan ziyandadır"[/i] (Hadis-i Şerif)[/font][/color][/color][/td][td:53fe height=87 width=360][/td][td:53fe height=87 vAlign=top width=200 align=right][img(200,87)][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][tr][td:53fe style="PADDING-LEFT: 10px; FONT-FAMILY: Arial, Helvetica, sans-serif; COLOR: #333333; FONT-SIZE: 11px" bgColor=#e7f4f9 height=25 vAlign=center width=560 colSpan=3]Listemize kayıtlı mail adresiniz [b][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][/b][/td][/tr][/table]
[table:53fe cellSpacing=0 cellPadding=0 width=560][tr][td:53fe width=560][b]04 Kasım 2009 / 17 Zilkade 1430[/b]

[b]"Kalbim İslâm’a Meyletti"[/b]

Hazret-i Ömer (radıyallahu anh), Müslüman olmadan önce Hz. Peygamber’e ve Müslümanlara karşı, insanların en katı davrananı idi. Allah Rasûlü [i]-sallâllâhu aleyhi ve sellem-[/i], bir gün Dârü’l Erkam’da:

[i]“Allah’ım! İslâm’ı şu iki adamdan Sana sevgili olanı ile aziz kıl: Ebu Cehil ve Ömer b. Hattab!” [/i]diyerek duâ etmişti.

“Onların Allah’a en sevgilisi olanı Hazret-i Ömer idi.” (Tirmizi, Menâkıb, 17/3681; İbn Hişam, I, 367)

Diğer bir rivâyete göre:

[i]“Allah’ım İslam’ı, hassaten Ömer b. Hattab ile kuvvetlendir!"[/i] buyurmuştu. (İbn Mâce, Mukaddime, 11)

[img(560,1)][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hazret-i Ömer (radıyallahu anh) şöyle anlatır:

Müslüman olmadan evvel Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem-‘i bulmak için evden çıktım. O, benden önce Mescid-i Haram’a gelmişti. Ben de varıp arkasında durdum.

Rasûlullah -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Hâkka sûresini okumaya başladı. Kur’an’ın insicam ve âhengine hayran olmaya başladım.

Kendi kendime:

“-Vallahi bu, Kureyşlilerin dediği gibi bir şâir galiba” dedim. O sırada, Allah Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, sûrenin:

[b]“Gördüğünüz ve görmediğiniz şeylere yemin olsun ki hiç şüphesiz o, çok şerefli bir Resul’ün (Allah’tan aldığı) sözüdür! O, bir şâir sözü değildir. Siz ne de az inanıyorsunuz!”[/b] (el-Hâkka, 38-41) âyetlerini okudu.

Ben, yine kendi kendime:

“-Galiba bu bir kâhindir! İçimden geçenleri anladı” dedim.

Bu kez:

[b]“O, bir kâhin sözü de değildir. Siz ne de az düşünüyorsunuz! O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmiştir…[/b] (el-Hâkka,42-44) diye sûrenin sonuna kadar okudu. O esnâda gönlüm yumuşadı ve İslâm kalbime iyice tesir etti.” (Ahmed, I, 17; Heysemî, IX, 62)

Nihâyetinde Hazret-i Ömer (radıyallahu anh), kızkardeşi Fâtımâ’nın evinde okuduğu Tâhâ sûresinin ilk âyetleri ile kendinden geçti:

“Bu sözler ne kadar güzel! Ne kadar değerli!” diyerek Rasûl-i Ekrem -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in yanına gelip müslüman oldu. (İbn Hişam, I, 369-371)

[img(560,1)][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İbn-i Abbâs (radıyallahu anh) der ki:

“Hazret-i Ömer Müslüman olduğu zaman, Cebrâil (aleyhisselâm) gelip:

-Ey Muhammed! Semâ ehli Ömer’in müslüman olması sebebiyle birbirlerini müjdelediler’dedi.” (İbn Mâce, Mukaddime 11/103)
[/td][/tr][/table]

Kalbim İslâm’a Meyletti‏
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En doğru din islam
» İmanın ve İslam'ın şartları
» Islam`a Zafer Ver Ya Rabbi
» Islam’a Kucak Açan Ilk Aziz Topluluk
» kalbim...........