KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri)

2 posters
YazarMesaj
sirinadmin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
sirinadmin

başarı
başarı:
Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) Imgleft2/2Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) Emptybarbleue  (2/2)

Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) Empty
MesajKonu: Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri)   Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) EmptyPtsi Kas. 16 2009, 10:31

[url=http://ecaynetmodelleri.blogcu.com/bebek+patikleri/]
[/url]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9][img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[url=http://ecaynetmodelleri.blogcu.com/2779206/]
[/url]

[b][font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]bebek botu ve yapılışı patik tarifi
[/size][/font][/b]

[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]bu botu şapka ve atkıyı sevgili yeğenim efsa ya yaptım ona çok yakışacağınada eminim fotoğrafları iyi çekemediğime inanıyorum o kadar güzellerki herkes bayıldı ve modelini aldı yani bu gördükleriniz pek gerçeği gibi görünmüyorrrrr[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9][img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]hatırladığım kadarıyla ben sayılarını vereceğim sizlere diğer botları da buna bakarak yapabilirsiniz belki sadece düşünün kafanızda tasarlayın hemen oluveriyor zaten[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]benim ipim kalın olduğundan baya büyük gibi durduuu ama tam olacak gibi şu anda efsa hanım büyüdüüü malum ben bitirene kadar[/size][/font]
[b][font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]YAPILIŞI:[/size][/font][/b]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]64 ilmekle başlıyoruz 9 sıra haroşa örüyoruzz sonra örgümüzü üçe ayırıyoruz şöyle yani 64 ilmekten 10 u ortadadi pembe yer için ayıracağız geriye 54 kaldı bölün ikiye yanlara 27 ilmek kaldı yani bir 27 ayıracaz sonra 10 pembe yer için sonrada yine 27 öbür yan içinn [/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]sadece ortadaki 10 ilmeği öreceğiz birer ilmek yanlardan alarak her sırada bir sağdan bir soldan ilmek alacaz yani pembe yerin haroşa sayısı 20 yalnız 10 haroşadan sonra yanlardan ilmek almayacazki botun yanındaki o boşluklar oluşacakkk[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]pembe yerin örmesi bittikten sonra gerisi kolay yan taraflardaki beyaz ilmek sayısı 18 kadar kalmış olmalı onu 2 sırada bir azaltarak 8. sırada kıyılanmış olacak şekilde örüyoruz azaltmayı 2 yada 3 ilmek yapabilirsiniz böylece botun yantarafındaki beyaz kısımda gördüğünüz hafif üçgen şekli ortaya çıkacakk[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]diğer kısmı da aynı şekilde örüyoruzz ben bağlama ipi için yer yani delik bırakmadım siz bırakırsanız örerken bırakabilirsinizzz[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]böylece botumuz hazır[/size][/font]

[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]eğer dikkatli bakarsanız diğer patik örnekleride benziyor sanırım onlarda yapılabilir bu teknikleee [/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]bir püf nokta var patiğin pembe kısmınıörerken bir taraftan düz alarak beyaz ilmeği alırsanız diğer taraftan ters almalısınız ki o yanlardaki şekil ortaya çıksınnn[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]atkıyı 23 ilmekle başladım her sırada çoğalttım 15. sırada birer eksiltmeye başladım ki o baklava dilimi şekline gelmesi için 11 sıra yine haroşa ördüm kalan ilmeği ikiye ayırdım önce bir tarafı sonra diğer tarafı ördüm 18 sıra sonunda bu iki ayrık parçayı birleştirdim 54 sıra haroşa ördüm yine çoğaltmaya başladım ikinci dilim için aynı ebata gelince dğeriyle tekrar azaltmaya başladımm ve bitirdim üzerine tığ ile çiçek motifi yapıp diktim deiğim gibi benim ipim biraz kalındııı ölçüleri siz ipinize göre ayarlayınnn[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]gelelim şapkaya[/size][/font]
[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]yine kafamdan uydurdum bu modeli de şeklini daha iyi görebilmeniz için işlenmiş bakır tası içine koydum bu ne diye merak edenler bu bir tasss[/size][/font]

[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]76 ilmek ten başlayarak 1 ters 1 yüz lastik yaptım 8 sıra üzerini düz örgüyle 28 sıra ördüm 13- 14 sırada yanlardan birer keserek ördüm şapka bitti arka kısmını diktim dikiş yeri ni gizlemek için beyaz iple zincir çektim ve püskül koydum en tepeye de ponpon yaptım[/size][/font]

[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]dediğim gibi fotoğrafı iyi çekemedim sanırım gerçekten şapka da çok güzel olduuu değişik bişey yaniii evde bebek olmadığından arka taraf tasta pek hoş görünmedi [/size][/font]

[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]değişik uçuk bişey yapmak isteyen varsa denesin bunu benim hoşuma gittii ve yaptım kendi kafamdan tasarladımm...[/size][/font]

[font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]yapmak isteyenlere kolay gelsin benden bu kadar umarım iyi anlatmışımdır anlayamadığınız yer olursa yorum yazın biraz daha iyi anlatmaya çalışırımmm[/size][/font]

[url=http://img.blogcu.com/uploads/emay_PIC_0109.JPG][font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]
[table:c1fc id=ncode_imageresizer_warning_27 class=ncode_imageresizer_warning width=800][tr][td:c1fc class=td1 width=20][img(16,16)]images/statusicon/wol_error.gif[/img][/td][td:c1fc class=td2 unselectable="on"]Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1024x768 ve 144KB ) Buraya Tıklayın[/td][/tr][/table][img(800,600)][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[url=http://ecaynetmodelleri.blogcu.com/2471079/]
[/url]

[color:c1fc=#585858][b][font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9]bebek patiklerii çeşitleri
[/size][/font][/b]

[/color][url=http://ecaynetmodelleri.blogcu.com/2446760/]
[/url]

[b][font:c1fc=Arial, Helvetica, sans-serif][size=9][color:c1fc=#585858]bebciklere süper patik modelleri[/color][/size][/font][/b]

https://minikkelebekler.yetkin-forum.com
sirinadmin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
sirinadmin

başarı
başarı:
Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) Imgleft2/2Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) Emptybarbleue  (2/2)

MesajKonu: Geri: Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri)   Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) EmptyPtsi Kas. 16 2009, 10:31

[size=16][color:bf30=magenta][img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu patik modelinin değişik bir şekilde yapılışı için şablon

[/color][/size]
https://minikkelebekler.yetkin-forum.com
umran
CO ADMIN
CO ADMIN
umran

başarı
başarı:

MesajKonu: Geri: Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri)   Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) EmptySalı Mayıs 04 2010, 01:03

bazıları sitede var.diğerleri [img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
http://emnkaragol@hotmail.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri)   Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) EmptySalı Mayıs 04 2010, 01:18

teşekkürler

Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bebek Patigi Modelleri (Örgü Bebek Patikleri) netten...
» Bebek Patiği Yapımının Ayrıntılı Anlatımı Ve Şirin Bebek Patigi Modelleri netten...
» Bebek Patiği Yapımının Ayrıntılı anlatımı ve Şirin Bebek Patigi Modelleri
» Hayvanlı Örgü Bebek Patikleri
» bebek patiği modelleri