KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

60 yıllık mektup....

YazarMesaj
sirinadmin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
sirinadmin

başarı
başarı:
60 yıllık mektup.... Imgleft2/260 yıllık mektup.... Emptybarbleue  (2/2)

60 yıllık mektup.... Empty
MesajKonu: 60 yıllık mektup....   60 yıllık mektup.... EmptyPerş. Ekim 15 2009, 03:56

[font:9fa4=Comic Sans MS][size=12][color:9fa4=#ff0000]60 yıl sonra mektup sevenleri kavuşturdu...

Buz gibi bir günde hizli hizli yürürken, birden ayagimin ucunda bircüzdan gördüm...[/color][/size]
[size=12][color:9fa4=#ff0000]Hemen aldim. Sahibini gösteren bir kimlik vardir diye acele acele açtim.. Üç milyon TL çikti.. Bir de burusmus, sararmis, eskimis mektup...[/color][/size][/font]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Belli ki yillardir, o cüzdanin içinde duruyordu. Zarf öylesi ne harapolmustu ki. Sadece tepedeki "Iade" adresi okunabiliyordu. Mektuba bir göz attim. Bir ipucu bulma ümidi ile.. Birden tarihigördüm.. 1950... Mektup nerdeyse 60 yil önce yazilmis. El yazisi belli,bir kadina ait.. Sol köseye bir çiçek resmi çizilmis. "Sevgili Mehmet " diye basliyor mektup... ve "Annesi yasakladigi için onu bir daha göremeyecegini" anlatarak devamediyor..- "Ama sakin unutma, seni daima sevecegim" diye bitiyor..Imza..Hatice !.. [/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Içimden bir ses "Bul" dedi bana.. "Mektubun sahibini bul.."Milyonlarca Mehmet var. Hangi birini bulacaksin ki.. Ama tepedeki"Iade" adresi ipucu olabilir. [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Telefon la 118 i aradim. Anlattim...- "Bu adrese bagli bir telefon varsa, bana verebilir misiniz" diye..Sustu..Gidip müdürüne sordu...- "Var ama, size vermem yasak.. Ama sizin adiniza bu numarayi arar,sorarim. Isterlerse size baglarim.. Lütfen bekleyin.."[/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Bekledim.. Iki üç dakika sonra kizin sesi geldi.. "Bagliyorum efendim.."Karsidaki hanima "Hatice diye birini taniyor musunuz ? " diye sordum. - "Bu evi, 30 yil evvel, Hatice diye kizlari olan bir aileden aldik."dedi.- "Peki yeni adreslerini biliyor musunuz?.."- "Hatice annesini bir huzurevine yatiracakti. Oradan takipederseniz,belki adresi bulursunuz..[/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Ve huzurevinin adini verdiler.. Hemen aradim.. Yasli anne yillar önce ölmüs... Ama kizina ait eski bir telefon numarasi var. Belki oradanbilirlermis... - [/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Bunlarin hepsi aptalca aslinda" dedim kendi kendime..Içinde sadece 3 milyon TL ve 60 yil önce yazilmis bir mektup bulunancüzdanin sahibini aramak için bunca zahmete ne gerek var ki.. [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Aradim numarayi..Bir kadin cikti orada Hatice isimli bir bayanin yasayip yasamadigini sordum, Ses "Evet, Hatice burada yasiyor" dedi..Gecenin saat 22 si ama hemen yola çiktim, Hatice yi görmek için..Devasa bir binanin üçüncü katinda sirin bir oda.. Gümüs saçli, sicak tebessümlü bir yasli kadin.. Gözlerinin içi isil isil ..Anlattim olanlari.. Cüzdani ve mektubu gösterip.. [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Derin bir iç çekti mektuba bakarak , sonrada "Genç adam" dedi, "Bu mektup, Mehmet ile son kontagimdi.. Onu öyle seviyordum ki.. Artistgibi yakisikliydi. Ama ben 16 yasindaydim.. Çok küçügüm diye annem kesinlikle izinvermedi..[/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Derin bir nefes daha..- "Mehmet GÜLTEKIN harika bir insandi. Eger bulabilirseniz ona söyleyin lütfen.. Onu hep düsündüm.. Hep. "Bir ufak sessizlik.. Bir derin nefes daha.. "Ve onu hep sevdim.." Iki damla yas damladi elindeki mektuba, islanan gözlerden.. "..[/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Ve hiç evlenmedim.. . Mehmet gibi birisini bulamadim ki.."[/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Hatice teyzeye tesekkür edip odadan çiktim. Binadan çikarken danismada beni karsilayan kiz :- "Hatice Hanim yardimci olabildi mi size?" dedi. "Hiç degilse bunun sahibinin soyadini ögrendim" dedim..Cüzdani elimde sallayarak..O sirada yanimda dikilip duran hademe bagirdi..- "Hey baksana.. Bu Mehmet amca nin cüzdani.. Üzerindeki bu kirmizi seritten onu nerde görsem tanirim.. Cüzdanini hep kaybederdi zaten , Üç kere ben buldum, koridorlarda. ." Mehmet sekizinci katta yasiyordu.. [/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Ok gibi firladim tekrar asansöre Mehmet yatmamisti.. Okuma odasinda kitap okuyordu.. Hemsire beni veelimdeki cüzdani gösterdi.. Mehmet elini arka cebine atti, hizla.. Sonra sevinçle :- "Evet bu benim cüzdanim" dedi... - "Ögleden sonraki yürüyüs sirasinda kaybetmis olmaliyim..Size tesekkür borçluyum.." "Hiçbir sey borçlu degilsiniz" dedim..- "Ama özür dilerim.. Ipucu bulmak için açtim ve içindeki mektubuokudum..."- "Mektubu mu okudun?.."- "Sadece okumakla kalmadim.. Hatice teyze yide buldum.." - [/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Buldun mu?.. Nerde?.. Iyi mi?.. Hala eskisi gibi güzel mi..Söyle, lütfen söyle.." [/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Çok iyi.. Hem de harika" dedim, yavasça..- [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Bana onun telefon numarasini ver. Yarin onu hemen arayacagim.." [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Elime simsiki sarildi, O benim tek askimdi.. Onu öyle sevdim ki, aslaevlenmedim, Çünkü bu mektup geldiginde hayatim, anlamsal olarak bitmisti."[/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Gel Mehmet amca dedim, benimle.[/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Asansörle üçüncü kata indik... Odanin kapisi açikti. Hatice nin sirtikapiya dönük televizyon izliyordu... Hemsire ona yaklasti, omzuna dokundu...Hatice teyze " dedi.. "Bu bayi taniyor musun?.." Gözlüklerini ayarladi bir an bakti, tek kelime etmeden..[/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Mehmet" dedi, Mehmet , kapida, kisik sesle.. [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Hatice Ben Mehmet Beni tanidin mi?.."Mehmet " diye yutkundu . Hatice "Inanmiyorum.. Bu sensin.. Benim Mehmetim .[/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Mehmet Hatice ye dogru yürüdü yavasça.. Sarildilar. Hemsire hiçkiriklar içinde koridora atti kendini... - [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]"Iste ALLAH in sevgisi de bu" dedim.. "Olacaksa.. Olur.[/color][/font][/size]

[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Üç hafta sonra beni huzurevinden aradilar. Pazar günü bir nikah var,huzur evin de Gelebilir misiniz? Duyduklarima inanamadim , Harika bir nikah töreni idi. Hatice ve Mehmet beni nikah sahidi yaptilar üstelik. Hatice açik bej elbisesi içinde çok güzeldi. Mehmet de lacivert takimi içinde hala çok yakisikli... [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Huzurevi onlara, bir minik daire tahsis etti... [/color][/font][/size]
[size=12][font:9fa4=Comic Sans MS][color:9fa4=red]Eger 76 yasinda bir gelinle 79 yasindaki bir damadi, 16 yasinda bir kiz, 19 yasinda bir delikanli havasinda bir merasim di ,gercekten görülmeye deger bir tabloydu. Tertemiz, tüketmeden sevince, yillara inat, zamana inat, tüketmiyen , hatirasi bile insanin içini isitan, essiz bir hatira.
alıntı........
[/color][/font][/size]
https://minikkelebekler.yetkin-forum.com

60 yıllık mektup....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 60 yıllık mektup....
» 300 Yıllık Kuran-i Kerim
» Bayan Sürücülerin Yıllık Olagan Buluşması
» Yüz Yıllık Kaza Namazınız Olsa Bile Çaresi Var!
» SON MEKTUP