KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli )

YazarMesaj
sirinadmin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
sirinadmin

başarı
başarı:
Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli ) Imgleft2/2Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli ) Emptybarbleue  (2/2)

Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli ) Empty
MesajKonu: Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli )   Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli ) EmptyPerş. Ekim 15 2009, 20:33

[table:6be6 class=tborder border=0 cellSpacing=1 cellPadding=6 width="100%"][tr:6be6 vAlign=top][td:6be6 class=alt1][b]Açıklama :[/b]
sarma zaten buzlugumdan hiç eksık olmaz 2 kg pirinçten yaparız annemlerle falan we difrize atarım dondurma kutularında acıl zamanlarda da cok işime yarıyor emın olun kı hatta biberleri de atıyorum içini doldurup difrize tencereye azcık su zeytınyagı we tuzot ekledımı 15 dakka sonra bı ceşit yemek hazır oluyor
.hatta yapraklarıda hasladıktan sonra salamura yapmak yerıne difrize atabılırsınız cıkarttıgınızda tazecıkmiş gıbı oluyor we sarmaya hazır oluyor ama o zaman sarıp hemen yenmesı gerek bılıyorsunuz kı ıkı kez dondurmak sakıncalı Smile))... [/td][/tr][tr][td:6be6 class=thead]Bilgiler:[/td][td:6be6 class=thead]Kullanılan Malzemeler:[/td][/tr][tr][td:6be6 class=alt1][b]Süre[/b]
30 dakıka
[b]Zorluk Derecesi:[/b]
Kolay
[b]Kaç Kişilik[/b]
4
[/td][td:6be6 class=alt1][list=1]
[*]dolmalık biber
[*]yaprak
[*]soğan
[*]zeytinyağı
[*]salca
[*]tuzot
[*]pirinç
[*]2 kesme seker
[*]karabıber
[*]nane
[*]su
[/list][/td][/tr][tr][td:6be6 class=thead colSpan=2]Hazırlık[/td][/tr][tr][td:6be6 class=alt1 colSpan=2][list=1]
[*]biberlerin sapları temızlenıp yıkansın we süzülsünler
[*]yapaklarda hazırlansın
[/list][/td][/tr][tr][td:6be6 class=thead colSpan=2]Tarifin Hazırlanışı[/td][/tr][tr][td:6be6 class=alt1 colSpan=2][list=1]
[*]bır tencereye zeytınyagı koyun we julyen usulu dıolar ya uzun uzun dograyın 5-6 tane soganı daha cok da olur ben sewıyorum bol soganı
[*]salca ekleyın bıraz daha kavurun
[*]sonra istenılen kadar yıkanmış pirinçler katılıyor tencereye pirincte kavruluyor içine pirinçin ölüsünden 1 e 1 yanı su koyuluyor içine 2 kesme seker tuzu karabıberı nanesı eklenıyor bırazda pul bıber istege baglı tavuk bulyon ama ben bıraz tuz ot koyuyorum we daha cok begenıyorum
[*]istenirse baharatlar azaltılıpda kuş üzümü konabılır bu dolmanın içine o zamanda cok guzel oluyor ben yapıyorum ama eşim sewmıyor we bı kac tanesıne sonradan eklıyorum kuş üzümlerini neyse
[*]pirinçler biraz pişiriliyor
[*]we dolmaların içine dolduruluyor
[*]yaprakların sapları cıkartılıp sarılıyor
[*]biberler tencereye dızıldıgı zaman biberlerin üzerine domates kesıp koyuluyor tencerede az yer kaldıysa ger bırde patates dörde bölüp koyuyorum oda haslanmış oluyor eşim patates hastasıda iyi oluyor banada
[*]sonra tencereye bıraz su koyuluyor üzerine bıraz zeytınyagı eklenıyor
[*]bıberlerın uzerıne tuz yerıne ben tuz ot serpiyorum daha lezzetli oluyor bence piştikten sonra borcama alıyorum ben soguk yada sıcak servis yapılabılır ha bu arada yan yan borcama dızılıp fırınada atılabılır o tamamen sıze kalmış
[*]yapraklarda aynı sekılde tencereye dızıldıkten sonra yagı suyu we tuzotu eklenıyor ben üzerine soğan halkalarıda koyuyorum we en ustede limon halkaları cok lezzetli we farklı oluyor
[*]afıyet olsun .....
[/list][/td][/tr][/table][img]https://2img.net/r/ihimizer/img261/2856/s6300818l.jpg[/img]
https://minikkelebekler.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir
Anonymous

Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli ) Empty
MesajKonu: Geri: Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli )   Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli ) EmptyPerş. Nis. 29 2010, 17:41

Zeytinyağlı Biber Dolması ve Sarma (Resimli )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zeytinyağlı Pırasa Dolması
» zeytinyağlı biber ve lahana
» KIRMIZI BİBER SARMA
» zeytinyağlı lahana dolması
» etli lahana dolması adım adım resımlı anlatım