KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
OOO KİMLER GELMİŞ

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...
KADININ GÖZ NURU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADININ GÖZ NURU

KADININ EL EMEĞİ GÖZNURU PAYLAŞIM FORUMU .HOŞGELDİNİZ :
En son ziyaretiniz : Çarş. Ara. 31 1969
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  iletişimiletişim  

içli köfte tarifi (resimli)

YazarMesaj
sirinadmin
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
sirinadmin

başarı
başarı:
içli köfte tarifi (resimli) Imgleft2/2içli köfte tarifi (resimli) Emptybarbleue  (2/2)

içli köfte tarifi (resimli) Empty
MesajKonu: içli köfte tarifi (resimli)   içli köfte tarifi (resimli) EmptyC.tesi Ekim 10 2009, 09:18

[table:a1f5 class=tborder border=0 cellSpacing=1 cellPadding=6 width="100%"][tr:a1f5 vAlign=top][td:a1f5 class=alt1][b]Açıklama :[/b]
içli köfte
bu tarif ile ilk kez içli köfte yaptım.. (dün rüyam da içli köfte gördüm dayanamadım iftar için giriştim:) ne kıvamını biliyordum nede yapılışını.. ama şahane tuttu.. herkes bayıldı.. dün pişirdim bugün sunuyorum sizlere.. afiyet olsun (: [/td][/tr][tr][td:a1f5 class=thead]Bilgiler:[/td][td:a1f5 class=thead]Kullanılan Malzemeler:[/td][/tr][tr][td:a1f5 class=alt1][b]Süre[/b]
N/A
[b]Zorluk Derecesi:[/b]
Kolay
[b]Kaç Kişilik[/b]
8
[/td][td:a1f5 class=alt1][list=1]
[*]içi için: 250 gr kıyma
[*]2 adet orta boy soğan
[*]1 su bardağı ince kıyılmış ceviz içi
[*]1 yemek kaşığı tereyağı veya margarin
[*]1 tatlı kaşığı biber salçası
[*]karabiber, tuz
[*]dışı için: 1,5 bardak ince bulgur
[*]2 yemek kaşığı un
[*]çiğ köftelik 200 gr kıyma (iki kez çekilmiş)
[*]yarım su bardağı irmik (1 su bardağı sıcak su ile ıslatılacak)
[*]bir dolu tatlı kaşığı biber salçası
[*]kimyon, tuz, karabiber, kırmızı pulbiber
[/list][/td][/tr][tr][td:a1f5 class=thead colSpan=2]Hazırlık[/td][/tr][tr][td:a1f5 class=alt1 colSpan=2][list=1]
[*]irmiği bir bardak sıcak su ile ıslatın.
[*]ben bu ilk yapışımda bulguru ıslatmadım aslında ama ıslatsak daha kolaylık sağlarmış yoğururken.
[/list][/td][/tr][tr][td:a1f5 class=thead colSpan=2]Tarifin Hazırlanışı[/td][/tr][tr][td:a1f5 class=alt1 colSpan=2][list=1]
[*]içi için pembeleşinceye kadar soğanı kavurun. içine kıymayı ekleyip topak topak olmaması için iyice dağıtarak kavurmaya devam edin. tuzu ve karabiberi ekleyin. ben az toz şeker ekledim kavurmaya başlayınca. (daha lezzetli olur yazıyordu tarifde. hakikaten öyle oldu Smile yaklaşık 15-20 dakika kavuruluyor kıyma. iyice kavrulmaz ise açılmalar olabiliyormuş içli köftede. ocağı kapatınca cevizleri ekleyin ve soğumaya bırakın. (iyice soğumalı harcı)
[*]dış hamuru için kıyma, irmik, bulgur, biber salçası, baharatları yoğurun.iki kaşık un ekleyerek yoğurmaya devem edin.. yoğururken ara ara yoğururken su serpiyoruz hamura.. kıvamı yumuşuyor ama çok ıslak olmasın. ben bulgurları ıslatmadığımdan 20-25 dakika kadar çiğ köfte gibi yoğurdum. (bulgur ıslatılırsa 10 dakika kafi geliyormuş) kolay şekil alabiliyor bir kıvam alıyor hamur. bir kase su koyalım yanımıza(elimizi ıslatmak için). içli köftere şekil verelim. avucumuzun içine alıp iki parmağımızla içini oyarak kase şekli veriyoruz önce. sonra içine 2 tatlı kaşığı harç koyuyoruz. sonra elimizi ıslatıp kapatma işlemine geçelim. yapılış şeklinin videosu internette çok yerde vardı.
[*]kızgın yağda kızartalım ve servis tabağına alalım.
[*]haşlamak içinde 10 dakika kaynar suda haşlanması yeterli oluyormuş. ben kızartmasına bayıldığımdan böyle yaptım..
[*]afiyet bal şeker olsun arkadaşlar..
[/list][/td][/tr][/table]
[url=https://2img.net/r/ihimizer/i/dscn2746h.jpg/][img]https://2img.net/r/ihimizer/img29/7250/dscn2746h.jpg[/img][/url]
https://minikkelebekler.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir
Anonymous

içli köfte tarifi (resimli) Empty
MesajKonu: Geri: içli köfte tarifi (resimli)   içli köfte tarifi (resimli) EmptySalı Mayıs 25 2010, 01:57

benim yöremin yemeği çokda severim süreklide yaparım teşekkürler

içli köfte tarifi (resimli)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» içli köfte tarifi (resimli)
» İÇLİ KÖFTE
» Yalancı İçli Köfte
» Kilis Üsülü İçli Köfte
» Patatesli Köfte Tarifi